Teknik Bilgiler
Boyutlar

     Fabrikamızda standart boyutlarda olduğu gibi müşterilerimizin istediği özel bir takım nitelikler taşıyan ve buna göre boyutlandırılan konteynerlerde üretilmektedir. Bu özel durumlar dışında aşağıda belirttiğimiz standart projelerimiz genel amaçlı olarak tasarlanır…

 

Tip

Genişlik

Uzunluk

Yükseklik

Konteyner Ağırlığı

1. Standart

3.00 mt

7.00 mt

2.60 mt

2300 kg

2. Standart

2.40 mt

6.00 mt

2.60 mt

1800 kg

3. Standart

3.00 mt

3.00 mt

2.60 mt

750 kg

 

Dış Duvarlar

     Trapez baskı uygulanarak mukavemet verilmiş özel olarak imal edilmiş 0.80mm DKP sacdır. DKP sacdan elde edilen malzemelerin iki yüzü rapit esaslı endüstrüyel boya ile boyanarak uzun ömürlü olması sağlanır.

 

İç Duvarlar

     Sacın iç kısmında 40mm kalınlığında ısı ve ses izolasyonu için strafor kullanılır. İç duvar kaplaması için 12.5 cm pvc lambiri kullanılır.

 

Tavan Kaplaması

     Tavan 12.5cm PVC lambiri veya isteğe bağlı 8mm kalınlığında suntalem ve alçıpan olabilir tavan arasına 80mm kalınlığında cam yünü döşenir.

Taban Kaplaması

     İmalatı yapılan çelik karkas üzerine 18mm kalınlığında betopan (çimento esaslı yonga levha) vidalanır ve üzerine Pvc Mineflo kaplanır.Süpürgelik döşenerek şık bir görünüm kazanır. Zemini 200kg/m² yayılı yüke göre tasarlanmıştır.

 

Çatı Kaplaması

     Trapez kesitli galvanizli sac ile kaplanır. Yağmur suları konteyner içindeki gizli yağmur oluklarından dışarı çıkar. Konteynerler kar yükü 80 kg/m², rüzgar yükü 5 km/saat olarak hesaplanmıştır.

 

Kapılar

     Dış kapılar özel şekillendirilmiş 1.5 mm kalınlığında DKP sacdan imal edilir. İç kapılar PVC kapıdandır. Dış kapı ölçüsü 90x195mm, iç kapı ölçüsü 80×195 dir.

 

Pencereler

     Tüm pencereler PVC Çiftcam olarak takılır. Pencere ölçüsü 100×115 olup tuvalet penceresi 30×30 veya memfezdir.

 

Elektrik ve Sıhhi Tesisat

     Tüm Elektrik tesisatı TSE Garantili olup gizli olarak sıva altı (sandviç panel sıvaüstü) yapılır. Uygun yerlere elektrik prizi, telefon prizi, aydınlatma tavanda ve kapı üstünde standart olarak mevcuttur.

 

İç Aksamlar

     Mutfak eviyesi, duşteknesi,lavabo ve klozet yerleşim projesine göre yerleştirilir. Sıhhi tesisatlar PVC beyaz boru olup gizli (sandviç panel sıvaüstü)olarak döşenir.

 

Boya

     Karkashaline gelmiş kontainer şasesi (DKP saclar dahil) üzerine rapit esaslı ndüstriyel astar daha sonra ise, renk seçeneğine göre üç kat rapit esaslı endüstriel boya ile boyanır.Boyama sistemi özel membranlı püskürtme boya cihazı ile yapılır.